Na bieżącej stronie prezentujemy obrazki fatimskie, które towarzyszą nam w przeżywaniu objawień Matki Bożej w Fatimie w 1917 roku.
    Przyzwyczailiśmy się już do obrazków religijnych. Zazwyczaj otrzymujemy je z racji różnych wydarzeń religijnych jak: prymicje, misje, wizyta duszpasterska… Wiele osób zbiera je tworząc z nich kolekcję w albumach, inni umieszczają je przy religijnych obrazach czy w samochodach (obrazek św. Krzysztofa), a jeszcze inni zabierają je ze sobą. Obrazki można też odnaleźć w książkach (głównie religijnych), gdzie spełniają rolę zakładki i przypominają o treści w nich zawartej.
    Dla wielu wiernych obrazki są pamiątką z uroczystości religijnych, o czym przypomina napis na odwrotnej stronie, ale też dla dużej grupy wierzących obrazki są wielką pomocą w modlitwie, np. patrząc się na wizerunek Matki Bożej z Fatimy o wiele łatwiej jest skupić swoje myśli na Maryi i jej przesłaniach z nieba. Przez oglądany obraz i często dodawane słowa modlitwy, łatwiej wchodzimy w modlitwę serca wypływając na głębię wiary. Również treść obrazka zapisuje się w naszej podświadomości i mobilizuje nas do naśladowania świętych i wprowadzania w życie ich nauczania.
    Obrazki są zatem piękną i jakże prostą formą ewangelizacji i przybliżania się do Boga. Niech zatem i te nasze parafialne obrazki umacniają nas w wierze, pomagają przypominać i odkrywać orędzia fatimskie oraz trwać w Kościele!

czwartek,
27 lipca 2017