Boże Ciało

Czy potrzebna jest strona parafialna?

Liczba wyświetleń strony:

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2017

1. Jutro wypada święto św. Stanisława Kostki patrona Polski i patrona Młodzieży. Pamiętajmy o tych intencjach w naszych modlitwach prywatnych.

2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się spotkanie członków Kółek Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

3. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbierana są do puszek ofiary na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.

4. W przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii ojciec z zakonu Oblatów, który wygłosi słowo Boże i po Mszach św. będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.

5. W najbliższy piątek wypadają imieniny ks. Tomasza. Już dzisiaj składamy mu najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki MB Fatimskiej oraz zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w piątek o godz. 18.oo.

6. Do przyszłej niedzieli trwają zapisy młodzieży klas III gimnazjum, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania.

W niedzielę 24 września po Mszy św. o godz. 1700 odbędzie się spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania  wraz z rodzicami.

7. Parafia nasza wydała kalendarz na rok 2018, który zawiera zdjęcia o ostatnich Misji parafialnych i uroczystości 100-lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie. Kalendarz ten można nabyć przed kościołem lub w zakrystii.

8. Po niedzieli zakończymy malowanie wnętrza kościoła (pozostały jeszcze do pomalowania wnęki pod chórem).

9. Na parkingu przy garażu jest ustawiony kontener, do którego możemy składać makulaturę (do poniedziałku włącznie), wspierając w ten sposób budowę studni dla ubogich mieszkańców Czadu.

10. Parafia nasza z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym „Patron” organizuje w dniach 27.04 – 5.05.2018 r. (w długi weekend majowy), 9-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej – „Śladami Chrystusa”. Zapisy na pielgrzymkę będą trwały do 15 października. Bliższych informacji udziela i zapisy na pielgrzymkę przyjmuje ks. proboszcz. Program pielgrzymki umieszczony jest również na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na malowanie kościoła z ul. Sieroszewskiego, Zamenhofa i Mochnackiego.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, miesięcznika Różaniec i Tęczy (dla dzieci).

13. W dzisiejszą niedzielę polecamy miłosierdziu Bożemu:

+ Marian Zapała                - 5 rś

+ Marianna Kot                 - 5 rś

+ Róża Romańczuk           - 5 rś

+ Adela Pudełek               - 4 rś

+ Leon Górski..                - 3 rś

+ Eugenia Wawrzyniak     - 2 rś

+ Hipolit Lisiak.                - 2 rś

Na nowy tydzień pracy, codziennych zajęć,

życzymy wszystkim obfitości łask Bożych,

opieki Matki Bożej Fatimskiej,