XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.07.2017

1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się spotkanie członków Kółek Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

2. W przyszłą niedzielę wypada uroczystość odpustowa św. Jakuba w Głusku. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.3o.

3. W środę czcimy św. Joachima i Annę - rodziców NMP. Jest to dzień modlitw w intencji naszych dziadków i babć. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.

4. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie pojazdów. Wszyscy chętni po zakończonej Mszy św. proszeni są, aby stanęli przy swoim samochodzie, ksiądz podejdzie i pobłogosławi pojazd. Przy tej okazji pragniemy przekazać apel polskich misjonarzy o pomoc w zakupie środków transportu. Zwracają się oni z prośbą o przeznaczenie 1 grosza od przejechanego kilometra na pomoc dla nich. W czasie poświęcenia pojazdów ministranci będą zbierali ofiary na ten cel i rozdawali naklejki i obrazki ze św. Krzysztofem.

5. W dzisiejszą niedzielę upływa termin zapisów na XXXIX Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Przez fundusz solidarnościowy „Idę z Tobą” można wesprzeć osoby w trudnej sytuacji materialnej.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

7. W dzisiejszą niedzielę polecamy miłosierdziu Bożemu:

+ Józef Ziętek...................       - 5 rś

+ Irena Mamełko..............        - 4 rś

+ Grzegorz Jędrusiak......         - 3 rś

+ Andrzej Kowalczuk......          - 3 rś

+ Honorata Dębińska......         - 2 rś

+ Teofil Doman................        - 1 rś

+ Barbara Rudnicka........         - 1 rś

Na nowy tydzień pracy, codziennych zajęć,

dzieciom, młodzieży na czas wakacji,

wszystkim przebywającym na urlopach

życzymy obfitości łask Bożych