VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.05.2017

 

 

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się (odbyła się) uroczystość rocznicy I Komunii św. dzieci klas IV ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i 40.

 

2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się spotkanie członków Kółek Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

 

3. W piątek w czasie Mszy św. o godz. 18.oo Ks. biskup Józef Wróbel udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży klas III Gimnazjum. Spowiedź młodzieży, świadków bierzmowania i rodziców w czwartek o godz. 17.oo. 

 

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.oo, w niedziele i święta o godz. 16.30.

 

5. W ramach solidarności i pomocy parafiom w Archidiecezji, w przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii i wygłosi słowo Boże ksiądz z parafii pw. Trójcy Świętej w Lublinie. Po Mszach św. przed kościołem będzie zbierał ofiary na budowę kościoła.

 

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół z ul. Sierpińskiego, Zamenhofa, Nadrzecznej, Zarembiny, Kochanowskiego, Sienkiewicza, Świętochowskiego i z poza parafii.

 

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, miesięcznika Różaniec i Tęczy (dla dzieci).

 

8. W minionym tygodniu zmarł: + ks. kan. Edward Pohorecki w 88 rż i 62 roku kapłaństwa Ks. Pohorecki od 1985 r. przez kilka lat pomagał w duszpasterstwie w naszej parafii. W naszym kościele Msza św. za duszę śp. ks. Edwarda Pohoreckiego odprawiona będzie w najbliższy czwartek o godz. 18.oo, + Regina Fornal z ul. Dygasińskiego w 92 rż. W dzisiejszą niedzielę polecamy również miłosierdziu Bożemu:

+ Włodzimierz Kowalski.          - 4 rś

+ Józef Warchocki...........       - 3 rś

+ Władysław Ziętek.........       - 3 rś

+ Jerzy Sękowski.............      - 1 rś

Na nowy tydzień pracy, codziennych zajęć,

radosnego przeżywania okresu wielkanocnego

życzymy wszystkim obfitości łask

od Chrystusa Zmartwychwstałego,

opieki Matki Bożej Fatimskiej,

św. Jana Pawła II

i św. Franciszka i Hiacynty.

Dzisiaj jest

sobota,
27 maja 2017

(147. dzień roku)

Święta

Sobota, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa