Boże Ciało

Sonda

Czy potrzebna jest strona parafialna?


Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
208062

             ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 20.05.2018

 

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się (odbyła się) uroczystość rocznicy I Komunii św. dzieci klas IV ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i 40.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – uroczystość NMP Matki Kościoła. U nas Msze św. będą odprawiane o godz. 7.oo, 9.oo, 17.oo i 18.oo. Nabożeństwo majowe o godz. 16.3o.

3. Najbliższa niedziela Trójcy Przenajświętszej kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się spotkanie członków Kółek Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

5. W minioną niedzielę przeżyliśmy piękną i doniosłą uroczystość odpustową ku czci MB w 101 rocznicę objawień w Fatimie, połączoną z uczczeniem relikwii świętych Franciszka i Hiacynty. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim za uczestnictwo w tej uroczystości, wspólną modlitwę, włączenie się w zorganizowanie tej uroczystości, przygotowanie dekoracji kościoła, oprawę liturgiczną, ofiarowanie ciasta i artykułów żywnościowych, bądź w inny sposób przyczynienie się do uświetnienie tej uroczystości.

6. W czwartek Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik w czasie Mszy św. o godz. 18.oo dokonał obrzędu ustanowienia 290 lektorów z całej naszej archidiecezji.

7. W piątek w czasie Mszy św. o godz. 18.oo Ks. Biskup Artur Miziński udzielił sakramentu Bierzmowania 49 uczniom klas III Gimnazjum.

8. Zapraszamy chłopców z klas III i starszych do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy na kandydatów na ministrantów przyjmuje i informacji udziela ks. Tomasz.

9. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.oo, w niedziele i święta o godz. 16.30.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, miesięcznika Różaniec i Tęczy (dla dzieci).

11. W dzisiejszą niedzielę polecamy miłosierdziu Bożemu:

+ Józef Warchocki...........          - 4 rś

+ Jerzy Sękowski.............         - 2 rś

+ Stanisław Puchacz......            - 1 rś

Na nowy tydzień pracy, codziennych zajęć,

życzymy wszystkim obfitości łask Bożych,

darów Ducha Świętego,

opieki Matki Bożej Fatimskiej,

św. Jana Pawła II

i św. Franciszka i Hiacynty.