Boże Ciało

Czy potrzebna jest strona parafialna?

Liczba wyświetleń strony:

Meksyk – pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe (12dni, samolot)

21.01 – 01.02.2019

1 DZIEŃ: WARSZAWA – MEXICO CITY

Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie. Wylot z Polski. Przylot do Miasta Meksyk. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: GUADALUPE

Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: MIASTO MEKSYK

Zwiedzanie Meksyku: Muzeum Antropologiczne, Starówka, Zocalo, Pałac Prezydencki, katedra. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: PUEBLA – TENANGO DEL AIRE

Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą przy wulkanach Popocatepetl i Ixtacihuatl do „miasta aniołów” – Puebla. Zwiedzanie katedry oraz kościoła  Santo  Domingo. Przejazd do prowadzonego przez polskich księży Pallotynów Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: TEOTIHUACAN

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Kościół Santiago. Zwiedzanie piramid Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Droga Zmarłych. Obiadokolacja pod piramidami. Nocleg

6 DZIEŃ: TULA – QUERETARO

Przejazd do starożytnej stolicy Tolteków – Tuli: Spalona Świątynia, Atlanci Tolteccy. Przejazd do Queretaro. Spacer po kolonialnym centrum, zwiedzanie klasztoru Św. Krzyża oraz wizyta na Wzgórzu Dzwonów – miejscu, gdzie rozstrzelano arcyksięcia Maksymiliana. Powrót na obiadokolację i nocleg do Miasta Meksyk.

7 DZIEŃ: CUERNAVACA – CACAHUAMILPA

Śniadanie. Zwiedzanie „miasta wiecznej wiosny” – Cuernavaca. Katedra w Cuernavaca. Zwiedzanie jaskini – Cacahuamilpa. Przejazd do Taxco. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: TAXCO

Śniadanie. Kościół św. Prystki. Zwiedzanie „srebrnego miasta” Taxco: punkty widokowe, Zócalo. Czas wolny na zakupy wyrobów sztuki jubilerskiej ze srebra. Przejazd do Acapulco. Obiadokolacja. Nocleg.

9 DZIEŃ: ACAPULCO

Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Po południu dla chętnych wycieczka fakultatywna: zwiedzanie panoramiczne miasta, rejs po Zatoce Acapulco, oglądanie pokazów karkołomnych skoków do wody ze skał La Quebrada. Obiadokolacja. Nocleg.

10 DZIEŃ: ACAPULCO

Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Dla chętnych wycieczka fakultatywna: przejazd nad słynną ze scenerii filmowych Lagunę Coyuca, rejs po lagunie, wypoczynek na otwartych plażach Oceanu Spokojnego. Obiadokolacja. Nocleg.

11 DZIEŃ: ACAPULCO – MIASTO MEKSYK

Śniadanie. Przejazd na lotnisko do Mexico City. Wylot z Meksyku.

12 DZIEŃ: WARSZAWA

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

Cena: 8500 PLN/os.

CENA ZAWIERA: przelot samolotem (z przesiadką), opłaty lotniskowe, noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe; brak możliwości zakwaterowania w pokojach 3-osobowych!), śniadania i obiadokolacje, przejazdy autokarem/minibusem, opiekę przewodnika/pilota, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe, podatek VAT, składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13 PLN/os).

CENA NIE ZAWIERA: zwyczajowych napiwków – 30USD/os (płatne na miejscu), wycieczek fakultatywnych, napojów do obiadokolacji, dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny), dopłaty do pokoju jednoosobowego (1500PLN), wydatków osobistych.

UWAGA: Najpóźniej do miesiąca przed wyjazdem należy przesłać biuru skan/kopię paszportu (ważnego minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.

Planowany rozkład lotów:

21.01. Warszawa Okęcie 06:35 – Paryż 09:10

21.01  Paryż 11:00 – Miasto Meksyk 16:20

31.01  Miasto Meksyk 21:55 – Amsterdam 15:10 (następnego dnia)

01.02. Amsterdam 21:20 – Warszawa Okęcie 23:20

Franciszkańskie Biuro Turystyczno - Pielgrzymkowe